Internetový humorný strip zaznamenávající osudy, úvahy a moudra barbara Unniho. Unni je žoldák pocházející ze severu, tedy země kruté a drsné (tak je to v každé správné fantasy!). Náš gramaticky nekorektní zrzek pracuje jako "osobní hlídací sekera" jižanského lorda Vidce a denně se dostává do střetu s místní "zženštilou" kulturou. Nepochytil zatím ani místní zvyklosti, ani se plynule nenaučil jazyk, ale to mu nebrání v troušení trefných komentářů ke všemu, co kde vidí.

Unni na to všechno ale samozřejmě není sám. Ve stripech má několik společníků, kteří kulturu, politiku i běžná úskalí všedního života probírají s ním. A že na přetřes přijde asi opravdu všechno, včetně samotného žánru fantasy a nějakého toho klišé.

Technické okénko: UNNIstrip vychází již rok, konkrétně od 22. 1. 2017. Jedná se o experimentální projekt poháněný čirým nadšením pro věc, který má na svědomí blogerka Neyra Calene. Unni i ostatní postavy pochází z jejích povídek a světa, do kterého jsou tytu příběhy zasazeny. Od povídek byl ke stripu už jen krůček, protože autorka je velká fanynka všech druhů komiksů. Sama je ale absolutním amatérem, proto, drazí čtenáři, neváhejte a ozvěte se s jakoukoli rozumnou zpětnou vazbou!